Kaliteli, Nitelikli, Seçkin, Üstün Sürücüler ...
Elit Sürücü Kursu - UŞAK
    
  Ana Sayfam Yap  |   Favorilere Ekle  |   Sayfayı Yazdır  |   Tavsiye Et  |   RSS  Son Güncelleme : 06.03.2015 - 23:29     
06 Mart 2015, Cuma -  Üye Girişi     Yeni Üyelik     Şifremi Unuttum
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifreniz :
   
Güvenlik Kodu :
Beni Hatırla  

 Yeni Üyelik
 Şifremi Unuttum
 
Duyurular
 2015 ehliyet sınav tarihleri
Tarih: 01.11.2014 - 11:32
 22 Ekim Ehliyet Sınav Sonuçları
Tarih: 15.11.2011 - 10:38
 2012 Sınav Takvimi
Tarih: 09.11.2011 - 17:04
Genel Menü
Eğitimde Birinciyiz

 
 
 
Web Anket
Sitemizde Ne tür Yenilikler İstersiniz?
 Daha Cok Soru
 Daha Sık Sürücü Haberleri
 Görsel Destek
 Diğer(Lütfen Belirtiniz)

 21,324 katılım gerçekleşti.
 0 yorum yazıldı.
 Yeni Anket Ekle
 Sonuçları Göster
 Diğer Anketler

Msn bot last visit powered by Bots Visit
Google bot last visit powered by Bots Visit
Yahoo bot last visit powered by Bots Visit
tracert
Free Page Rank Tool
 
Tarih : 31.01.2015 - 11:00
Durum
Açıklama : 31 OCAK Ehliyet Direksiyon Sınavı
Konu İçeriği   

  Forumda Ara |  Bilgiler |  En İyi Yazılar


 Ehliyet Forum
  Yönergeler
         Trafik Kazalarinin Oluş Nedenlerine ılişkin ıstatistiki Bilgilerin Derlenmesi Ve Değerlendirilmesi H
              

Sayfalar:

 Yazılar: [ 1 - 1 arası. Toplam : 1 ]
Düzen:        Sayfayı Yazdır

   
 


ID: 314

 Konu: Trafik Kazalarinin Oluş Nedenlerine ılişkin ıstatistiki Bilgilerin Derlenmesi Ve Değerlendirilmesi H

ufuk
Tecrübeli Üye


Durum: Çevrimiçi 
Yazılar: 261
 Tarih: 16.10.2010 - 23:09 | İlgiler: 2,843 | IP adresi kayıt edildi.

Trafik Kazalarinin Oluş Nedenlerine Ilişkin Istatistiki Bilgilerin Derlenmesi Ve Değerlendirilmesi Hakkinda Yönerge

onay Tarihi :14.01.1982
onay Makamı :içişleri Bakanı

i.bölüm
amaç-kapsam
amaç
madde L-trafik Kazalarının Oluş Nedenlerini Insan, Araç Ve Yol Gibi Kusurlu Unsurlar Açısından Değerlendirmek Ve Sonuçlarına Göre Önleyici Tedbirler Almak Üzere, Sağlıklı Ve Güvenilir Istatistiki Bilgiler Derlemektir.
kapsam
madde 2- Trafik Kazalarının Nicelik Ve Nitelikleri Bakımından Inandırıcı Ve Gerçek Sonuçlarını Elde Edebilmek Ve Bu Konuda Trafik Ünitelerindeki Farklı Uygulamalara Son Vermek Üzere, Geliştirilmiş Bulunan Kaza Bildirim, Formlarının Doldurulması, Döküm Formlarina Işlenmesi, Değerlendirilmesi Ve Yayınlanmasına Ilişkin Hükümleri Kapsar.

ii.bölüm
trafik Kazalari Bildirim Formunun Muhteviyati Tanzim Esas Ve Usulleri
madde 3-"trafik Kazaları Bildirim Formu" Kaza Tahkik Görevlisi Tarafından Kaza Mahallinde Gerekli Incelemeler Yapıldıktan Sonra Bizzat Doldurulur.

ihtiva Ettiği Bilgiler Ile Dolduruluş Esas Ve Usulleri
a.kaza Yeri Ve Zamanı
kaza Yerinin Kesin Adresi, Şehiriçi Ve Şehirdışı Yollara Göre, Hangi Yolda Hangi Istikamete Ve Kaçıncı Km.de Hangi Tesisin Önü, Yanı Veya Civarında Meydana Geldiği, Kesin Tarih, Ay, Gün Ve Saat Olarak Yazılır.
b.kazaya Karışan Taşıtların Cinsleri
bu Bölüm Ülkemizde Meydana Gelen Trafik Kazalarında, Yabancı Uyrukluların Karıştığı Kaza Miktarları, Milliyetleri, Kusur Durumları Ile Türk Uyrukluların Karıştığı Yabancı Plakalı Taşıtlar Ve Türk Plakalı Taşıtların Cinsleri Ve Plakalarını Kapsamaktadır.
kazaya Karışan Taşıtların Cinsleri, Miktarları, Plakaları, Şoförleri Yabancı Ise, Hangi Millete Mensup Olduğu Yazılacak, Kusur Durumları Ise, (yalnız Yabancılar Için) " Kusur Durumu " Bölümünün Altında Bulunan Kutulara (x) Işareti Koymak Suretiyle Belirlenir.
c.kazazedeler
bu Bölüme, Kazaya Karışan Kazazedelerin Adı-soyadı, Cinsiyeti Itibariyle Kadın Veya Erkek Oluşu, Yaş Durumu, Yaya, Yolcu, Şoför Veya Sürücü Olduğu, Yaralı Ise Hafif Yaralı Veya Ağır Yaralı Olduğu, Ölmüş Ise, Ölü Olduğu Ilgili Bölümün Ilgili Sahifesine Yazılacak Ve Kutular Kazazedenin Durumuna Göre Işaretle Belirlenir.
d.yayaların Kusurları
kazaya Karışan Taraflardan Biri Yaya Ise, Yani Kaza Yayaya Çarpmak Suretiyle Meydana Gelmiş Ise, Yayanın Yaya Geçidi Dışından Geçmek, Yola Birden Çıkmak, Duran Taşıtın Yanından Çıkmak, Taşıt Yolundan Yürümek, Yolda Oturma Veya Oynamak, Taşıta Asılmak, Sarhoşluk, Kırmızı Işıktan Geçmek Gibi Bu Kabil Kural Dışı Davranışı Ihlal Edilen Kural Karşısındaki Boş Kutuya Işaretlenir.
e.kazanın Oluş Şekli
kazanın Oluşu; Çarpışma, Duran Araca Çarpma, Sabit Cisme Çarpma, Hayvana Çarpma, Devrilme, Araçtan Düşme, Yayaya Çarpma, Bisiklete Çarpma Veya Diğer Şekillerde Meydana Gelmiş Ise Meydana Geliş Şekli Ilgili Hanenin Sağ Hizasına Tekabül Eden Kutuya Işaretlenir.
f.şoför Ve Sürücü Kusurları
meydana Gelen Kaza; Taşıt Şoför Veya Sürücüsünün Bizzat Aşırı Hız, Yakın Takip, Hatalı Sollamak, Kırmızı Işıktan Geçme, Geçiş Hakkını Vermemek, Hatalı Dönüşler, Yanlış Şeritten Gitmek, Hatalı Duruş Ve Park Etme, Dur Işaretlerinde Durmamak, Uygunsuz Taşımak, Tedbirsizlik, Dalgınlık, Yorgunluk, Uykusuzluk, Alkollü Araç Kullanma, Ehliyetsizlik Veya Diğer Sebepler Gibi Şahsi Kurusu Neticesi Meydana Gelmiş Ise, Ihlal Edilen Kural Şoför Veya Sürücüsünün Şahsi Kusuru Olarak, Ilgili Hanenin Karşısına Işlenir.
g.tekniz Arıza
trafik Kazası, Fren Patlaması, Rot Çıkması, Lastik Patlaması, Aks Kesmesi Veya Benzeri Teknik Sebeplerden Meydana Gelmiş Ise, Meydana Geliş Nedeni Ilgili Satırın Karşısına Tesadüf Eden Kutuya Işaretlenir.
h.hava Durumu
kazanın Meydana Geldiği Anda, Havanın Açık, Yağmurlu, Karşı, Sisli Veya Fırtınalı Oluş Durumuna Göre, Ilgili Satırın Karşısına Mevcut Durum Işaretlenir.
ı.yol Durumu
kazanın Meydana Geldiği Sırada Hava Muhalefeti Dolayısıyla Yolun Kaplama Sathı Şayet Kuru, Islak, Çamurlu, Karlı Veya Buzlu Ise, Bu Durum; Ilgili Hanenin Karşısına Işlenir.ayrıca Yolun Yapısı Ve Kulanım Amacı; Trafik Akımına Göre Otoban, Çift Yönlü Yol, Tek Yönlü Yol Durumuna Göre Değerlendirilerek, Ilgili Hanenin Karşısına Işaretleme Yapılır.
j.kaza Yeri Denetim Ve Kumanda Durumu
kazanın Meydana Geldiği Mahal Daha Önce Veya Kaza Sırasında Trafik Polisi´nce Devamlı Veya Zaman Zaman Veya Hiçbir Zaman Denetim Altına Alınıp Alınmadığı, Işıklı Işaretin Bulunup Bulunmadığı, Işıklı Işaret Ve Trafik Polisinin Birlikte Bulunup Bulunmadığı Tespit Edilerek Neticesi Bu Bölümün Ilgili Hanesine Işlenir.
k-aydınlatma Durumu
kaza, Zaman Itibariyle Gündüz, Gece, Alaca Karanlık Veya Karanlık Durumuna Göre Hangi Zamanda Meydana Gelmiş Ise, Ilgili Hanesine Işaretlenir.
l-kusurlu Unsurlar
kazaya Tesir Eden Faktörler Başlığı Altında Mütalaa Edilen, Bu Bölümde, Insan, Yol, Araç Gibi Kazaya Sebebiyet Veren Kusurlu Unsurlar Tespit Edilerek Ilgili Haneye Işaretlenir.

m-kaza Neticesi
kaza, Hasarla, Ölümle Veya Yaralanma Ile Neticelenmiş Ise, Sonucuna Göre Ilgili Bölüme Gerekli Işaretleme Yapılır.
n-trafik Kazaları Bildirim Formunun Ilgili Bölümleri Doldurulurken, Bölüm Başlıklarına Bağlı Haneler Karşısında Bulunan Boş Kutuya (x) Işaret Konur.düzenleyen Kaza Tahkik Görevlisi Imzaladıktan Sonra Diğer Işlemler Yapılmak Üzere, Istatistik Kısmına Teslim Edilir.
iii.bölüm
kaza Bildirim Formundaki Bilgilerin Değerlendirme Formlarina Işlenmesi
madde 4-kaza Bildirim Formları, Kaza Tahkik Görevlilerince Istatistik Birimine Teslimini Müteakip Birim Yetkilisince Kazanın Oluş Tarihi Ve Saatine Göre Her Birine Ayrı Bir Sıra Numarası Verilir.
verilen Bu Sıra Numarası Aynı Zamanda Değerlendirme Formlarının Sol Üst Köşesinde Belirtilmiş Olan "kaza No" Hanesine Yazılır.bütün Formlar Verilen Bu Numara Sırası Esasına Göre Doldurulur.
madde 5-değerlendirme Formları 20 Adet Olup, Muhteviyatı Ve Yıl Sonundaki Değerlendirme Sonuçlarına Göre Yayınlanacak Istatistiki Bilgilere Esas Olacak Tabloların Hangilerinin Kaç Nolu Form Neticelerine Göre, Tanzim Edileceğine Dair Esaslar Aşağıda Belirlenmiştir.
1 Nolu Form: Kaza, Ölü Ve Yaralı Sayıları, Bunlardan Kazazedelerin Yaya, Yolcu, Şoför Ve Sürücülere Göre Dağılımı Ve Maddi Hasar Miktarını Ihtiva Etmekte Olup, 1-2-3 Nolu Tablolar Ile A-b-c, Nolu Grafiklerin Tanzim Ve Yapımında Faydalanılır.
2 Nolu Form: Kazanın Oluş Şeklindeki Durumları Ihtiva Etmekte Olup, Sonucuna Göre 4 Nolu Tablonun Tanzimi Sağlanır.
3 Nolu Form: Kazaya Karışan Taşıt Tiplerini Belirtmekte Olup, 5 Ve 6 Nolu Tabloların Oluşturulmasında Yararlanılır.
4 Nolu Form: Türk Ve Yabancı Uyruklu Şahıslar Ile Bunlara Ait Yerli Ve Yabancı Plakalı Taşıt Tiplerini Ihtiva Etmekte Olup, 7 Nolu Tablonun Tanzimi Sağlanır.
5 Nolu Form: Aylara Göre Kaza Miktarları Ve Bunların Tabii Sonucuna Göre Kazazedelerin Durumlarını Tespit Etmekte Olup, 8 Ve 9 Nolu Tablolar Ile Grafik C ´nin Tanzim Ve Yapımında Yararlanılır.
6 Nolu Form: Kazaların Haftanın Günlerine Göre Dağılımını, Ölü Ve Yaralı Sayılarını Göstermekte Olup, 10 Nolu Tablonun Tanziminde Yararlanılır.
7 Nolu Form: Kazalar Ve Kazazedelerin Günün Saatlerine Göre, Dağılımını Ihtiva Etmekte Olup, 11 Nolu Tablonun Tanziminde Yararlanılır.
8 Nolu Form: Kazaların; Şoförlerin Yaş Durumuna Göre Dağılımını Tespit Etmekte Olup, 12 Nolu Tablo Ile Grafik D Ve E´nin Tanzim Ve Yapılında Yararlanılır.
9 Nolu Form:kazaya Karışan Yayaların Yaş Grupları, Sayıları, Ölü Ve Yaralı Miktarlarını Tespit Etmekte Olup, 13 Nolu Tablo Ile Grafik D Ve E´nin Tanzim Ve Yapımında Faydalanılır.
10 Nolu Form : Kaza Mahallinin Denetim Ve Kumanda Durumunu Tespit Etmekte Olup, 14 Nolu Tablonun Tanziminde Yararlanılır.
11 Nolu Form: Kaza Sırasında Hava Muhalefet Durumunu Tespit Etmekte Olup, 15 Nolu Tablonun Oluşması Sağlanır.
12 Nolu Form:kaza Sırasında, Kaza Mahallinin Gece, Gündüz Veya Karanlık Olduğunu Tespit Etmekte Olup, 16 Nolu Tablonun Tanziminde Faydalanılır.
13 Nolu Form:kaza Sırasında Kaza Mahallindeki Yolun, Şekli, Kaplama Düzeyinin Nasıl Olduğunu Tespite Yarar.bu Bilgilerden 17 Nolu Tablonun Tanziminde Faydalanılır.
14-15 Nolu Formlar:kazaların Yolun Geometrik Özelliğine Göre, Dağılımını Ve Kazazedelerin Durumları Tespit Edilir Ve 18 No´lu Tablonun Tanziminde Yararlanılır.
16 Nolu Form:kazanın Meydana Gelmesinde Etkin Olan Kusurlu Unsurları Ve Sayılarını Göstermektedir.19 Nolu Tablonun Tanziminde Yararlanılır.
17-18 Nolu Formlarraçları Bizzat Sevk Ve Idare Eden Şoför Ve Sürücülerin Hatalı Hareketleri Tespit Edilir Ve 20 Nolu Tablonun Tanziminde Yararlanılır.
19 Nolu Form: Kazaya Karışan Yayaların Kusurlu Hareketleri Tespit Etmektedir.21 Nolu Tablonun Tanziminde Yararlanılır.
20 Nolu Form: Kazaların Taşıtlarda Meydana Gelen Teknik Arıza Durumlarına Göre Dağılımını Tespit Etmektedir.22 Nolu Tablonun Tanziminde Yararlanılır.
madde 6-a.kaza Bildirim Formu´nun Muhtelif Bölümlerindeki Bütün Bilgiler, 5´inci Maddede Bahis Konusu Edilen, Başlıkları Ve Muhteviyatı Itibariyle Geliştirilmiş Bulunan 20 Adet Trafik Kazaları "değerlendirme Formu" Adı Altında Tanzim Edilmiştir.
b.verilen Kaza Sıra Numarasını Takip Etmek Şartı Ile, Her Bir Kaza Bildirim Formu, Değerlendirme Formlarındaki Sıra Numarasına Bağlı Kalınarak Ilgili Bölümlerine Işlenir.
iv.bölüm
değerlendirme Formlarinin Analize Ve Tablolara Işlenmesi
madde 7-5.maddede Belirtilmiş Olan Değerlendirme Formundaki Bilgiler Ayrı Ayrı Yıl Sonunda Toplanır, Oranları Alınır Elde Edilen Değerler Istatistiki Bilgilere Esas Olmak Üzere Yayımlanır.
madde 8-7.maddeye Göre Elde Edilen Trafik Kazalarına Ilişkin Tüm Toplam Bilgiler Ve Değerler;muhteviyatı Ve Örneği Ilişikte Göndermiş Bulunan, "trafik Kazalari Istatistiği" Başlığı Altında Tanzim Edilen Tablolara Ve Örnek Grafiklere Işlenerek Neşriyatı Sağlanır.
madde 9-a.tüm Bölge Trafik Ve Şehir Içi Trafik Şube Müdürlükleri Ve Onlara Bağlı Trafik Bürosu Ve Istasyonları Kendi Sorumlu Olduğu Yol Birleşim Birimleri Hakkında Bu Yönerge Hükümlerine Göre Istatistiki Bilgiler Derleyecektir.
b.derlenen Bu Bilgiler Her Yıl Mart Ayı Içerisinde Şehir Içi Ve Bölge Trafik Şube Müdürlükleri Ayrı Ayrı Bölümlerde Mütalaa Edilerek Grafik, Tablo Ve Izahat Şeklinde Örneğe Göre Il Emniyet Müdürlüklerince Bastırılır.
c.neşriyatı Sağlanan Bu Kitap En Geç Nisan Ayı Ilk Haftasında Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Destek Daire Başkanlığı´na Gönderilir.
d.gereği Için Birer Örneği, Başta Belediye Ve Karayolları Olmak Üzere, Diğer Lüzum Görülen Kamu Kuruluşlarına Resmi Yazı Ile Iletilir.
e.derlenen Bilgilerin Işığı Altında, Yerleşim Birimleri Içinde Ve Dışında, Kazaların Tüm Kusurlu Unsurlara Göre Genel Bir Değerlendirilmesinin Yapılması, Oluş Nedenlerine Göre, Alt Yapının Islahı, Trafik Mühendisliğine Ilişkin Işıklandırma, Kısıtlama, Yönlendirme, Yasaklama Gibi Bil´umum Hizmetlerin Yerine Getirmesi, Denetleme Ve Düzenleme Hizmetlerinin Daha Ziyade Kazaların Oluştuğu Hassas Noktalara Kaldırılması Konuları Il Trafik Komisyonu´nun Gündemine Alınarak, Öncelikle Görüşülür Ve Uygulamaya Geçilir.
madde 10-a.her Trafik Birimi Sorumlu Olduğu Bölgenin, (şehir Içi Trafik Şube Müdürlüğü, Şehir Içi Haritası, Bölge Trafik Şube Müdürlüğü´ne Bağlı Üniteler, Sorumluluk Bölgesi Yol Grafisi) Bir Harita Ve Grafisini Hazırla Kazalar Bu Harita Ve Grafi Üzerinde Aşağıda Renkleri Belirtilen Iğnelerle Gösterilecektir.
ölümle Sonuçlanan Kazalar: Siyah Başlıklı Iğnelerle, Yaralama Ile Sonuçlanan Kazalar: Kırmızı Başlıklı Iğne Ile,
hasarla Neticelenen Kazalar: Beyaz Başlıklı Iğnelerle Belirtilir.
b.renkli Iğneler Kazanın Sonucuna Göre, Hangi Kavşak Veya Güzergahta Meydana Gelmiş Ise, Harita Veya Yol Grafisi Üzerinde Tam O Noktaya Isabet Eden Yere Tespit Edilir.
c.yoğun Kazaların Oluştuğu Noktalarda Iğne Ile Tespit Için, Yer Kalmadığı Takdirde, Aynı Renklere Bağlı Kalmak Şartı Ile, Daha Büyük Başlıklı Iğnelerden Istifade Edilecek Ve Her Büyük Başlı Iğne, Örneğin 5 Veya 10 Ölümlü Veya Yaralanmalı Kazayı Gösterecek Şekilde Işaretlenir.
d.her Yıl Sonunda Haritaların Ve Grafiklerin Renkli Resimleri Çekilerek Büyütülecek, Bir Örneği Istatistik Arşivlerinde Saklanacak, Diğer Örneği Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı´na Gönderiler.mümkün Olduğu Takdirde Çıkartılarak Istatistik Kitabına Da Ilave Edilebilecektir.
e.her Trafik Biriminde Bir Yıl Önceki Istatistik Grafik Ve Tabloları Büyütülmüş Olarak Her Zaman Tetkik Edilebilecek Şekilde Panolara Ve Çerçevelettirilerek Duvarlara Asılar.
henüz Içerisinde Bulunulan Yıl Içinde Önem Arz Eden Ve Kazaların Oluşumunu Bariz Şekilde Ifade Eden Grafik Ve Tablolar Ile Ekip Faaliyetlerini Ihtiva Eden Bilgilerde Istatistik Biriminde Teşhir Edilir.
madde 11-a.her Trafik Biriminde Bu Faaliyetlerin Verimli Şekilde Yürütülebilmesi Için, Ayrı Bir Bölüm Tefrik Edilir.
b.iş Hacmine Göre, Istatistik Birimine Yeteri Kadar Görevli Tefrik Edilerek, Çalışan Personel Başka Hizmetlerde Istihdam Edilmeyecektir.
c.kazaların Oluş Nedenlerine Ilişkin Istatistiki Bilgilerin Sonuçları Yıl Sonunda Kısım Kısım Mahalli Basın Ve Trt Kanalı Ile Halka Duyurulur.
v.bölüm
son Hükümler
sorumluluk
madde 12-bu Yönergenin Uygulanmasından Il Emniyet Müdürleri, Trafik Işleriyle Görevli Emniyet Müdür Muavini, Şehiriçi Ve Şehirdışı Trafik Şube Müdürleri Ile Sıralı Amirler Sorumludur.
yürürlük
madde 13-bu Yönerge Onaylandığı Tarihte Yürürlüğe Girer.
yürütme
madde 14-bu Yönergeyi Emniyet Genel Müdürü Yürütür.

______________________
=)

        Tavsiye Et
Etiketler: trafik, kazalarinin, oluş, nedenlerine, ılişkin, ıstatistiki, bilgilerin, derlenmesi, değerlendirilmesi, hakkinda, yönerge,

 Özel Mesaj Gönder Alıntı Arama 

 

Yazılar: [ 1 - 1 arası. Toplam : 1 ]

Sayfalar:

Gönderim Bilgileri:

Konu açmanız izinli, yeni konu açabilirsiniz.
Kendinize ait yazıları değiştirebilirsiniz.

HTML Code Açık
Smilies Açık
BB Code Açık

  En çok görüntülenenler   Hit   En çok oy alanlar   Hit
  Trafik Işaretleri Ne Amaçla Kullanılır ... 4,439
  Trafik Dersi Ders Sunumları 3,740
  Trafikte 17 Yanlış Inanış 3,581
  (02/03/2011 Tarih Ve 1521 Sayılı Makam ... 3,465
  Trafikle Ilgili Özlü Sözler 3 3,226
  Şeytan Diyor Ki 2,331
  Ilginç Mahkeme Soruları 2,280
  Chevrolet Camaro Ss Monster 2,183
  Teorik(yazılı) Ve Direksiyon Sınavı ... 2,752
  1-7 Mayıs Trafik Haftası 1,904
  Kişi   Son yorum yazdığı forum konusu   Konuları   Yorumları   Haftanın
 ufuk
  Sürücülerin Doğru Bildiği Yanlışlar
258
3
1.si
 detay
  -2 Kere 2 Kac Eder
1
1
2.si
 Admin
  Yollar Makyajla Renklenecek!
65
10
3.si
 emremuhasebe
  Minibüste Meydana Gelen Komik ...
0
1
4.si
Tablodaki değerler 22.07.2009 ile 06.03.2015 arası en çok yorum yazan kişileri göstermektedir. Tablodaki değerler otomatik olarak hazırlanmaktadır.

 Forumda Son İşlemler

  Aktif Kullanıcılar:

Forumu gezen 0 misafir ve 0  üye bulunmaktadır..

  Forum İstatistikleri:

Konular 354, Bugün 0, Son bir haftada 0, Son bir ayda 0 
Yazılar 17, Bugün 0, Son bir haftada 0, Son bir ayda 0 
Anketler 0

 


Resim Slider
Etiketler
çıkmış sorular  ehlıyet sonuçları  südge  direksiyon sınavı  ehliyet sınavları  lider sürücü kursu  uşak sürücü kursu  uygulamalı ehliyet sınavı  çöz   sonuc  ehliyet   araç  evka3  sürücü kursu forumu  motor dersi sunumu  ilkyardım   egitek  sürücü forumu  horoz sürücü kursu  elit mtsk   ehliyet sonuçları  uşak   sınav sonuçları   eğitek sınav yerleri  viraj nasıl alınır  mtsk yönetmeliği  maliye harç   sınav soruları  ehliyet sınavı  tekerlek yapısı  bornova elit  park  trafik resmi  soruları  pist alanı  10 aralık ehliyet sınavı  direksiyon sonucu  şahbudak  ehliyet kayıtları  alkol   elit ehliyet  trafik harcı  uşak ehliyet  otomobil yapısı  sürücü kursu  ehliyet sonucu  göz testi  benzin pompası  sürücü kursu sitesi  eğitek  triger kayışı  motor arızaları  ehliyet dosyası  ehliyet sonuç  ehliyet kaydı  harç parası  b e   motor parçaları  elit sürücü kursu  sınavsoruları  25 eylül   ders sunumları  sınavıyerleri  son ehliyet yasası  kursları  tesadüf  sancak  dosyam hazır mı  online sınav  ehliyete kayıt  sığmayan  marş sistemi  ekim mtsk sonuçları  dıreksıyon  araç cam filmi  güvenli  oluş  yeri  rölanti  g sınıfı ehliyet  yakıt filtresi  karbüratör sistemi  olmuşturöğrenmek  uşak mtsk  iş makinası  11 şubat 2012  motorun ısınması  motorun donması  otomobil bakımı  maliye harcı  karbüratör  araç modifikasyonu  sınav takvimi  yazılı sınav  araçlarıyla  bden e  aracı  arasındaki  mayıs  çekici 
 
 •  Yorum Ekle  Diğer Etkinlikler
   2015 ehliyet sınav tarihleri
  Tarih:
  01 Ocak 2015 - 11:00 ile
  31 Kasım 2015 - 12:30 arası.
  Yer (Adres):
  MTSAS-1: 10 Ocak 2015 MTSAS-2: 21 Mart 2015 MTSAS-3: 27 Haziran 2015 MTSAS-4: 22 Ağustos 2015 MTSAS-5: 10 Ekim 2015 MTSAS-6: 12 Aralık 2015
  Haritaya Bak
  Telefon:
  0276 223 0055
  269 gün 13 saat sonra...
  Dışarı Aktar 0 Beğendim  Beğenmedim 0

Atatürk Köşesi
Atatürk Köşesi
 
Online Sınav
  Motor Deneme Sınavı 15
No: 0061 - 15.10.2010 - 17:58
  Ateşleme Sistemi
No: 0038 - 
  Marş Sistemi
No: 0040 - 
  İlkyardım Deneme Sınavı 8
No: 0026 - 
  Trafik ve Çevre Bilgisi Deneme Sınavı 3
No: 0010 - 
2008 Mtsas Sınav Kılavuzu
07.10.2011 - 20:29
2007 Mtsas Sınav Kılavuzu
07.10.2011 - 20:28
2006 Mtsas Sınav Kılavuzu
07.10.2011 - 20:26
Mtsas Kılavuzu
07.10.2011 - 20:25
Emniyetlistesi
07.10.2011 - 20:18
 Tüm Sınav Sonuçları 

UŞAK'TA SÜRÜCÜ ADAYI EĞİTİMİNDE KALİTENİN TEK ADRESİ

ELİT EGE SÜRÜCÜ KURSLARI

0276 223 00 55 -- 224 34 66 -- 716 10 01
 | Ehliyet Deneme Sınavı |  Ehliyet Soru Bankası |  Çıkmış Sorular |  G Sınıfı Sürücü Belgesi |  E Sınıfı Sürücü Belgesi |  B Sınıfı Sürücü Belgesi |  Özel Direksiyon Dersi | 
 |  Atatürk Köşesi |  Trafik İşaretleri |  Trafik Bilgisi |  Motor Bilgisi |  İlkyardım Bilgisi |  Araç(Trafik)Tescil İşlemleri |  Sürücü Belgesi İşlemleri |  Sınavla İlgili | 
 |  2010 Sınav Takvimi |  Defter |  Motor Testi |  Trafik Testi |  İlkyardım Testi |  A2 Fark Testi |  Motor Konu Tarama Testi |  Çıkmış Ehliyet Sınavı Testi | 
| Puan Hesabı |  Türkiye Sürücü Kursları |  Src Belgesi |  Arşiv |  Ehliyet Sınıfları ve Şartları |  Trafik Resimleri |  Trafik Fıkraları |  Trafik Şiirleri |  Trafik Sözleri | 
| 2004 Soruları |  2005 MTSAS Soruları |  2006 sürücü sınavı soruları |  2007 Ehliyet Soruları |  2008 Ehliyet Soruları |  2009 Ehliyet Soruları |  2010 Ehliyet Soruları | 
 |  2011 Ehliyet Soruları |  Faydalı Bilgiler |  Ders Sunumları |  Defter |  Onur Köşesi | 
Copyright ©2008-2013 Elit Sürücü Kursu - UŞAK
Sayfa yüklemesi 3.148 saniye'de gerçekleşti.
Site Haritası | Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | İletişim
Design by Elit Sürücü Kursu - UŞAK
Sistem Version: 3.5.1 - SP: 1.0.4
Bu site en iyi 1024x768 px. çözünürlükte görüntülenir